You are here: Home > Cebule kwiatowe, Kwiaty doniczkowe, Kwiaty jesienne, Kwiaty na balkon, Kwiaty wiosenne > Jesienne balkony

Jesienne balkony

Natura, jaka nas oplata zaczyna się szykować do zimy. Nie jest możliwe nie ujrzeć, że surfinie, pelargonie, sanwitalie, aksamitki oraz pozostałe kwiatki, które uzupełniały nasze logga zaczęły ginąć. Pomimo tego przecież do zimy jeszcze długa droga a jest jeszcze dużo pomysłów, które sprawią żeby nasze tarasy wyglądały rewelacyjnie, kolorowo i kwiatowo.

Już pod koniec sierpnia zdołamy kupić w sklepikach ogrodniczych astry, wrzośce, złocienie, chryzantemy, wrzosy, jakie posadzone w skrzynkach balkonowych będą ubogacały nasze logga, aż do pierwszych chłodnych dni. Po zakupie najodpowiedniej od razu przesadzić rośliny do doniczki z ziemią, bo torf, który, znajduje się w małych wykonanych z plastiku doniczkach, jakie nabyliśmy wspólnie z kwiatkami migiem przesycha. Kwiatki będą się dorodnie przedstawiały w skrzyniach balkonowych aż do temperatury ok. O stopni, w dalszym ciągu poczną więdnąć.

Gdy zdecydujemy się na wrzośce czy też wrzosy to nie zapomnijmy, iż lubią one nieznacznie kwasową glebę oraz pożądane byłoby przemieszać ją z drobną korą. Jeżeli temperatura zleci nawet poniżej 0 stopni to ususzone Wrzosy oraz Wrzośce będą później akuratnie wyglądały w donicy balkonowej. Jeśli zdecydujemy się na starce to jest spora sposobność na to, że wytrwają zimę a zaś będą uświetniały taras nawet młodą wiosenką. Powinniśmy je zaledwie okryć oraz osłonić od zimnego wiatru.

Nim jednakże sformujemy pospolitą mieszankę jesienną na naszym tarasie, to na początku września warto ściąć rozsady pelargonii, surfinii, uczepu, werbeny tudzież fuksji. Z roku na rok coraz częściej sadzi się cebulki kwiatowe do skrzynek balkonowych. Wyglądają nadzwyczaj wydatnie, natomiast po przekwicie jest dozwolone je przesadzić, wsadzając w owe miejsce drugie kwiaty bylinowe czy też jednoletnie. W sierpniu zdołamy się pokusić o wbicie do doniczek balkonowych cebulek zimowitów, które zakwitną na początku miesiąca września.

Zimowity tytułowane także jesiennymi krokusami kwitną niekiedy aż do października.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.